Râmnicu Vâlcea: CSM a pierdut la Covaci

0

Formaţia din Zăvoi a început cu stângul acest retur de campionat, fiind învinsă în deplasarea de la Fortuna Covaci, scor 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul după un sfert de oră de la începutul partidei, când Suciu a marcat din interiorul careului. În minutul 36, Gheju majorează diferenţa, stabilind scorul la pauză, 2-0 pentru Covaci. Formaţia de la Vâlcea a redus din avantaj în minutul 89 al partidei, prin Dandea, care a înscris cu capul de la şase metri.
În urma acestui rezultal, CSM Râmnicu Vâlcea rămâne pe locul 10 în clasament şi va juca etapa viitoare pe teren propriu, cu Şimleul Silvaniei.