Râmnicu Vâlcea: CSM a obţinut un punct cu FC Bihor în ultimul meci al turului din liga a II-a

0

Neînvinşi de cinci etape, "municipalii" au remizat astăzi cu FC Bihor, scor 1-1, în ultima etapă din acest tur de campionat al ligii secunde de fotbal.

Deşi a jucat cu opt juniori, echipa din Zăvoi a câştigat astăzi un punct din ultima dispută a acestui tur de campionat, în faţa unei echipe care se luptă să evite retrogradarea, FC Bihor. Oaspeţii au deschis scorul în minutul trei al partidei, când Raymond Lukacs a marcat cu un şut sec din careu, din centrarea lui Ţârcă din lovitură liberă. Elevii lui Artimon au restabilit egalarea prin Dobre, care a înscris după un şut bine după un contraatac al vâlcenilor. „Municipalii" au dominat în mare parte a doua repriză, având cele mai multe ocazii pe spaţiul porţii, însă scorul final a rămas acelaşi,1-1.

UTA Arad - Gaz Metan CFR Craiova va începe la ora 17.00
Jiul Petroşani - FC Baia Mare, nu se joacă deoarece FC Baia Mare a fost neprogramată în campionat din cauza unor datorii către foştii jucători.