Râmnicu Vâlcea: CSM a învins la scor pe Şimleul Silvaniei,scor 4-0

0

Formaţia din Zăvoi s-a impus fără probleme în partida disputată astăzi la Râmnicu Vâlcea, unde "municipalii" au marcat patru goluri.

Fără antrenorul Alin Artimon, vâlcenii au făcut instrucţie azi cu fotbalişti de la Şimleul Silvaniei, răzbunând înfrângerea suferită în turul campionatului, când au pierdut cu 3-0. Ciprian Ionaşcu a deschis scorul în minutul 39 al partidei, după o centrare venită din partea dreaptă de la Răzvan Dobre, stabilind scorul la pauză, 1-0 pentru CSM. "Municipalii" au condus jocul şi în partea a II-a. Ciprian Dinu a înscris cu capul după un corner executat de acelaşi Dobre, iar Lucian Pârvu a majorat scorul marcând de două ori în ultimele zece minute. Echipa din Zăvoi învinge cu 4-0 şi urcă pe locul 8 în clasament, urmând să joace următoare etapă în deplasare, cu Dacia Mioveni.

Celelalte rezultate ale etapei:

Mureşul Deva - Gaz Metan CFR Craiova 0-2

FCM Târgu Mureş - Minerul Lupeni 4-0

FC Argeş - CS Otopeni 2-0

Arieşul Turda - FC Baia Mare 0-0

Universitatea Cluj - FC Bihor 1-2

Echipele Dacia Mioveni, UTA Arad şi Fortuna Covaci au stat, câştigând partidele din această rundă la „masa verde".