Râmnicu Vâlcea: Oltchim a pierdut cu Hypo Viena

0

“Galacticele” au suferit în această seară prima înfrângere de la “Cupa Szabella” care are loc la Debrecen, în faţa echipei Hypo Viena.

Echipa pregătită de Radu Voina au fost învinsă în primul meci disputat în cadrul turneului “Cupa Szabella” care are loc în Ungaria de fosta câştigătoare a Ligii Campionilor, Hypo Viena. Ambele echipe au jucat o primă repriză echilibrată, scorul la pauză încheindu-se 14-14. În partea secundă, austriecele au preluat conducerea, reuşind să termine partida în avantaj, scorul final fiind 30-27 pentru Hypo. Campioana României va juca mâine al doilea meci în cadrul competiţiei de la Debrecen, cu ETO Gyor, de la ora 12:35. Ultimul meci al turneului se va disputa tot mâine, de la ora 19.25, împotriva formaţiei gazde, DVSC Aqaticum. În celalalt meci disputat astăzi, formaţia ungară a învins pe Gyor cu 34-33(18-17).