Râmnicu Vâlcea: FC Oltchim a pierdut pe terenul formaţiei Vişina Nouă

0

În eşalonul trei s-au disputat partidele din cadrul etapei a 13-a.

FC Oltchim nu a reuşit să plece de la Vişina Nouă cu puncte, chiar dacă a marcat două goluri în etapa a 13-a din seria a IV-a. Oaspeţii au deschis scorul prin Bastardu în minutul 12, urmat de Gheorghiţă după o jumătate de oră de la începutul meciului. Cristi Popescu a redus din diferenţă cu două minute de la începutul reprizei secunde, însă Dumbravă a răpus din nou poarta vâlcenilor în minutul 55. Chimiştii revin cu o nouă reuşită cu zece minute înainte de final prin Preda, însă tabela este închisă tot de Bastardu, care înscrie în minutul 90, stabilin scorul final, 4-2 pentru Vişina Nouă.
Cealaltă echipa din Vâlcea, Ghecon Lăpuşata, a remizat pe terenul echipei Rabinex Turcineşti, scor 0-0, şi se află în continuare pe o poziţe periculoasă a clasamentului.

Iată rezultatele complete ale etapei a 13-a, în Seria a 4-a, Liga a III-a:

CS Vişina Nouă - Oltchim Vâlcea 4-2
Au marcat: Bastardu 12, 90, M. Gheorghiţă 31, Dumbravă 55 / Cr. Popescu 47, B. Preda 80.

FCM Alexandria
- Juventus Bascov 2-1
Lascu 50, S. Stancu 88-pen. / Rizea 82.

Progresul Corabia - FC Argeş II 6-1
Mihăilă 10, 22, Braşoveanu 13, Vrăjitoarea 15, Bârlea 28, Urucu 37 / Cârstea 70.

Minerul Mătăsari - Alro Slatina 1-1
Ungureanu 70 / Anghelina 44

Minerul Motru - FCM Târgovişte 1-2
C. Butoi 26 / Petculescu 63, Cherchez 86.

Ralbex Turcineşti - Ghecon Lăpuşata 0-0

Armata Craiova - Prometeu Craiova 0-1
Bălă 2.

Partidele CS Albota - Triumf Bârca şi Universitatea Craiova II - FC Caracal se dispută astăzi, de la ora 14.00.