CSM a remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Craiova

0

După ce au fost conduşi cu 2-0 încă din primele cinci minute, elevii lui Alin Artimon au egalat prin reuşitele lui Laurenţiu Boroiban şi ale lui Răzvan Dobre, obţinând un punct pe Stadionul „Municipal" din Râmnicu Vâlcea.

"Municipalii" au fost surprinşi de formaţia craioveană după primul şut trimis spre poartă de Crăciun, care a deschis scorul în minutul doi al partidei. Elevii lui Jerry Gane a mărit avantajul prin Trifu, după un nou raid ofensiv craiovean la care apărarea vâlceană nu a făcut faţă. Vâlcenii au revenit în joc după 25 de minute, când Dobre a micşorat din diferenţă, arătând că pot reveni în joc. Boroiban restabileşte egalitatea cu zece minute înainte de pauză, după o centrare venită de la Roman de pe partea dreaptă, socrul la pauză fiind 2-2. Partea secundă a fost una lipsită de goluri, dar cu două cartonaşe roşii. Chiar dacă Dandea a fost eliminat în minutul 65 după al doilea cartonaş galben, urmat de Gârlă în minutul 95, craiovenii nu au reuşit să profite de superioriatatea numerică, scorul fiind acelaşi la fluierul final al arbitrului Ionel Ivan. În urma acesui rezultat, ambele echipe rămân pe aceleaşi poziţii în clasament, la egalitate de puncte(CSM pe locul 8, Gaz Metan pe locul 9).