Râmnicu Vâlcea: CSM a pierdut meciul din Cupa României pe terenul formaţiei Gaz Metan Mediaş

0

După 1-1 în primele 90 de minute, "municipalii" au fost învinşi la Mediaş în urma loviturilor de la şapte metri.

Echipa din Zăvoi a fost eliminată din Cupa României după ce a pierdut astăzi, în faţa echipei din liga I, Gaz Metan Mediaş. După o primă repriză fără gol, gazdele au deschis scorul prin reuşita lui Boaru, care l-a păcălit pe Dorin Perianu cu un şut de la nouă metri. Vâlcenii egalează în ultimul minut regulamentar de joc, când Săraru înscrie din centrul careului după o centrare de pe partea dreaptă. Spre deosebire de ultimele două meciuri din Cupă, unde CSM-ul a câştigat în prelungiri, oltenii nu au izbutit să marcheze, pierzănd în urma loviturilor de departajare.

Echipa de start a formaţiei CSM Râmnicu Vâlcea: Perianu - Eremia, Deaconescu, Dragomir, Stoian - Sbârnea, Săraru, Pârvu, Plătărescu - Mosor, Gârlă.