Râmnicu Vâlcea: CSM a pierdut pe teren propriu cu Dacia Mioveni

0

Echipa din Zăvoi a înregistrat a două înfângere din acest sezon după ce a fost învisă astăzi de Dacia cu 2-1.

La primul meci cu tehnicianul Alin Artimon din nou pe banca tehnică, “municipalii” nu au reuşit să câştige astăzi să câştige partida din cadrul etapei a IV-a din liga secundă de fotbal. Oaspeţii au deschis scorul încă din primele minute ale partidei, prin Minulescu, care a înscris cu capul după o lovitură de la colţul terenului. Vâlcenii restabilesc egalitatea în minutul 45 prin Ionuţ Popa, care execută o lovitură de penalty obţinută de Răzvan Dobre. Argeşenii înscriu pe sfârşitul meciului prin Coşereanu, care l-a păcălit pe Dorin Perianu de la marginea careului. “Echipa a depus un efort imens, în repriza secundă ne-am creat mai multe ocazii clare, dar am rămas cu ele. Ne lipsesc multe lucruri până să ajungem la evoluţiile din sezonul trecut, dar seria este una echilibrată, nu cred că se va desprinde cineva prea repede” a declarat antrenorul formaţiei CSM Râmnicu Vâlcea, Alin Artimon.

În urma acestui rezultat, echipa alb-albastră a coborât pe locul şapte în clasament, şi va juca etapa următoare, tot pe stadionul “Municipal” din Zăvoi, cu Drobeta Turnu Severin. Până atunci, “municipalii” vor avea ocazia să îşi ia revanşa în faţa Daciei Mioveni, miercuri, de la ora 16.30, în Cupa României.