Râmnicu Vâlcea: CSM a pierdut la Jiul Petroşani

0

Formaţia din Zăvoi a fost învinsă în deplasarea de la Petroşani cu 1-0, prin reuşita vedetei echipei gazdă, Ionuţ Luţu, care a marcat din lovitură liberă în minutul 62.

Sub privirile a peste 1000 de spectatori, “municipalii” nu au rezistat decât 60 de minute fără gol pe terenul formaţiei Jiul Petroşani. Echipa de sub Capela a fost înfrântă în repriza a II-a prin reuşita lui Ionuţ Luţu, care a trimis mingea în poarta vâlcenilor după o fază fixă executată de la 22 de metri. În urma acestei partide, CSM Râmnicu Vâlcea a coborât pe locul 10 în clasament. Formaţia antrenată de Alin Artimon va juca etapa următoare pe stadionul “Municipal” din Zăvoi cu UTA Arad, dar mai întâi se va întâlni miercuri, 23 septembrie, cu Gaz Metan Mediaş în Cupa României.