Râmnicu Vâlcea: CSM a învins pe FC Oltchim în Cupa României, în prelungiri, cu 3-1

0

Chiar dacă tehnicianul Alin Artimon a folosit în jucătorii care au evoluat mai puţin în partidele oficiale din acest început de sezon, CSM Râmnicu Vâlcea s-a impus în meciul din faza a patra a Cupei României, trecând de concitadina FC Oltchim, după un meci care a durat 120 de minute. “Municipalii” au deschis scorul în minutul 20 prin George Roşca, dar au fost egalaţi în partea a doua a partidei, prin Preda. Gazdele au fost pe punctul de a prelua conducerea, când mingea trimisă de Popescu a nimerit bara porţii apărată de Rusandru. Echipa din Zăvoi a decis rezultatul meciului în prima repriză de prelungiri, prin reuşitele lui Sergiu Popescu şi Mihai Roman.

După acest rezultat, CSM Râmnicu Vâlcea va juca în faza următoare a competiţiei împotriva formaţiei Dacia Mioveni, partidă care este programată pe nouă septembrie.