Râmnicu Vâlcea: CSM a remizat pe terenul formaţiei FC Argeş, scor 1-1

0

„Municipalii” au obţinut un punct nesperat în etapa a XII-a a ligii secunde, în faţa formaţiei FC Argeş.

Sub privirile a aproximativ 800 de spectator, vâlcenii antrenaţi de Alin Artimon nu au plecat din Trivale fără puncte. Deşi gazdele au deschis scorul în minutul 28, prin Alin Popa, oltenii au reuşit egalarea cu trei minute înainte de final, când mingea trimisă de Răzvan Dobre din corner a fost reluată cu capul de Mihai Roman, acesta stabilind scorul final, 1-1.
CSM Râmnicu Vâlcea obţine încă un punct în deplasare şi va aştepta etapa viitoare vizita altei echipei care a evoluat în Liga I, CS Otopeni.
Cealaltă formaţie olteană, FC Drobeta, a câştigat pe teren propriu în faţa grupării FC Bihor Oradea, scor 1-0. Singurul marcator al partidei a fost Moutinho, care a înscris cu capul din colţul careului mic, după o lovitură de la colţul terenului.

Celelalte rezultate ale etapei a XII-a din Liga a II-a, Seria vest:

Minerul Lupeni - FC Silvania 2-1
CS Otopeni - Dacia Mioveni 1-1
FCM Târgu Mureş - Jiul Petroşani 2-1
Arieşul Turda - Universitatea Cluj 1-0
Mureşul Deva - UTA Arad 1-1

Gaz Metan CFR Craiova - Fortuna Covaci se joacă mâine, de la ora 11.00.
Meciul FC Baia Mare - CFR Timişoara nu s-a jucat pentru că bănăţenii nu au fost programaţi în campionat.