Râmnicu Vâlcea: CSM a câştigat amicalul cu FC Drobeta de pe teren propriu

0

Elevii lui Artimon au mai bifat o victorie şi sunt pregătiţi în mare parte pentru meciurile din campionatul care va începe pe 15 august.

Mai citeşte:

Daniel Mogoşanu poate sta pe banca Universităţii.

Suporterii dinamovişti nu mai pot intra gratis la meciul cu Ştiinţa

Cine arbitrează partida Universitatea Craiova - Dinamo

Cu cine va juca selecţionata de tineret a României un amical la Craiova

Un interviu cu preşedintele de onoare al Ştiinţei, Corneliu Andrei Stroe

Un preşedinte de club a a spus că Universitatea poate fi campioană în acest an competiţional

CSM Râmnicu Vâlcea a câştigat aseară partida de verificare cu formaţia FC Drobeta cu 3-1. „Municipalii” au înscris prin Dobre din încă din primele minute ale partidei, prin Dobre (din penalty), Popa şi Gârlă, în timp ce golul oaspeţilor a fost marcat în partea secundă. “A fost un meci bun, cu mai multă atenţie la faza de finalizare. Începem să avem stabilitate, iar în momentul când vom acumula prospeţime vom reuşi să creştem şi la fazele de construcţie. Sunt mulţumit în mare parte de evoluţia jucătorilor şi consider că putem găsi soluţii cu fotbaliştii care îi avem acum” a declarat tehnicianul grupării din Zăvoi, Alin Artimon.
Formula de start a echipei CSM: Perianu, Pasăre, Dinu, Goge, Popa, Gârlă, Popescu, Dobre, Boroiban şi Roman. La pauză au intrat: Rusandru, Dandea, Voinea, Vasile, Pârvu, Negruţ, Geantă, Giurcă, Onofrei, Bălţăţeanu şi Roşca.