Astra Ploieşti a pierdut la penalty

0
Foto FC Astra Ploieşti

Meciul de la Alba Iulia, din etapa a 13-a a Ligii 1, a fost câştigat de U Cluj : 1-0 (1-0) cu Astra. Unicul gol a fost înscris de Boştină, din penalty. Oaspeţii au avut o serie de bune ocazii, dar nu au reuşit să marcheze, chiar dacă au evoluat cu om în plus pe parcursul ultimelor 20 de minute.

Potrivit unui comunicat al clubului, etapa 13 a fost cu ghinion pentru Astra. Echipa a avut ocazii, mai multe decât în ultimele două partide oficiale, dar ca şi în acestea, de acasă, nu a reuşit să înscrie. Nu a făcut-o nici măcar în ultimele 20 de minute ale meciului cu U Cluj, de luni, când a jucat cu om în plus, după eliminarea lui Machado. O ineficacitate alarmantă, mai ales în condiţiile în care oportunităţile notabile au aparţinut lui Strătilă şi Paulinho, şi nu atacanţilor Miranda sau Fatai.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!