Ploieşti: Jucătorii de la Astra au dat lecţii de fotbal celor de la Sturm Graz

0
Pentru Astra au marcat Takayuki (minutul 5) şi Paulinho (minutul 80) Foto: arhivă

Echipa de fotbal Astra Ploieşti a câştigat amicalul cu Sturm Graz, din Austria, cu scorul de 2-1.

Echipa de fotbal Sturm Graz , ocupanta locului patru în campionatul austriac, a fost partenera Astrei, în cel de-al treilea meci susţinut de ploieşteni în stagiul de pregătire din Antalya. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 (1-0) pentru Astra, marcatorii celor două goluri fiind Takayuki (minutul 5) şi Paulinho (minutul 80).

În meciul disputant în Antalya, antrenorul Astra Nicolo Napoli a început jocul în formula Miron - Mihalache, Mendez, Oprsal, Kruchowsky - Stratila, Paunovic, Takayuki, Stan - Matei, Diego Silva. În repriza a doua, au intrat pe teren Salgueiro - Crăciun, Mendez, Rohat, Sandu - Paulinho, Paunovic (80 Mihaila), Takayuki (min.70 Condrea), Stan (70 Vadrariu) - Carando, Reinaldo.