Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna, 1-1 în amical

0

Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul amical disputat, vineri seară, la Ploieşti, împotriva formaţiei Concordia Chiajna.

Golul ploieştenilor a fost reuşit de Komazec, în minutul 58, în timp ce pentru Concordia a punctat Vali Badea, în minutul 34.

Managerul Petrolului, Vivi Răchită, a trimis în teren următorii jucători: Zimmermann - Străuţ, Petrovic, Melinte, Buşu - Enescu, Fl.Dumitru - Opriţa, Negru, Stoimirovic - Roman. În repriza a II-a au evoluat: Campar - M.Tudor, Barbu, Djurovic, P.Stoica - Milea, Bărbulescu - Stoimirovic (N.Popescu '80), Buhuşi, Borza - Komazec.

De cealaltă parte, antrenorul Concordiei Chiajna, Laurenţiu Diniţă, a folosit în prima repriză următorii jucători: Niţă - Cl.Dumitrescu, Mamele, Galliassi, Vitinha - Muzac - Bâră, S.Pană, A.Stoica, Iliescu - V.Badea. În repriza a II-a au evoluat: Niţă - Dima, Bozga, Galliassi, P.Marin - Chiţu, Stere, Al.Radu, Popa - Mihalcea, Bălţoi.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!