Stiri din Ploiesti

Grădina Zoologică din Ploiești se închide din cauza frigului

7 februarie 2012, 15:05 |  Autor: Dana Mihai | 

Cuvinte cheie: ger, ger ploiesti, zoo ploiesti se inchide, zoo bucov inchis, animale frig ploiesti,

Leii și animalele care nu suportă frigul vor fi închise în adăposturi. Foto Alex Policală

Ploiești

Leii și animalele care nu suportă frigul vor fi închise în adăposturi. Foto Alex Policală

 

Grădina Zoologică din Parcul „Constantin Stere" de la Bucov se va închide temporar, pentru public, până pe 12 februarie, din cauza atenționărilor meteo de viscol, vânt intens, ger și zăpadă viscolită.

Animalele vor fi protejate de frig prin măsuri speciale, iar majoritatea vor fi închise în grajdurile și adăposturile special amenajate și încălzite. De asemenea, acestea vor primi suplimente de hrană cu aport ridicat de proteine, minerale și vitamine.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!



Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ploieşti: Spectacole şi intrare gratuită la zoo pentru copii, de 1 iunie

    De Ziua Internaţională a Copilului, cei mici vor putea participa la două piese de teatru şi la ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole