Astra Ploieşti - FCM Târgu Mureş se joacă azi. Vezi echipele probabile

0
Astra vine după o înfrângere 1-3 la Cluj

Gazdele vin însetate de victorie, după un 1-3 încasat, etapa trecută, pe terenul Universităţii Cluj. De cealaltă parte, oaspeţii sunt la un punct sub linia salvării de la retrogradare şi vin după o victorie cu Steaua

După 22 de etape, Astra ocupă locul 9 în Liga 1. Echipa ploieşteană are 28 de puncte şi un golaveraj 22-24, remarcându-se în ultimele meciuri drept una dintre cele mai inconstante formaţii din prima ligă. După victoria cu Steaua, FCM Târgu Mureş are 21 de puncte şi ocupă locul 15 în Liga 1. În tur, cele două formaţii au remizat, scor 2-2, după minute bune de prelungiri.

Meciul se dispută duminică, de la ora 17.00, pe stadionul „Astra“. Iată echipele probabile:

Astra: Lung - Mihalache, Găman, Ricardo, Junior Morais - Spadacio, Seto, B. Pătraşcu - Rui Miguel, Fatai, Laionel

Albuţ - E. Nicu, Cordoş , Ghionea, Sepsi - Kiriţă - Astafei, Ilyeş, Florin Dan - Bujor, Subotic

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!