Accident grav pe DN1, la intrarea în Ploieşti
0Ciculaţia a fost îngreunată timp de aproximativ o jumătate de oră, la sensul giratoriu de la intrarea în Ploieşti dinspre Braşov, din cauza unui accident de circulaţie.
„Un autoturism care se deplasa dinspre Braşov, nu s-a asigurat cand a vrut să vireze stânga pentru a intra în Ploieşti, în zona sensului giratoriu de la Metro, şi s-a izbit de o altă maşină. Două persoane au ajuns la spital pentru investigaţii", ne-a declarat Ştefan Crivăţ, şeful Poliţiei Rutiere Prahova.
La faţa locului au venit şi reprezentanţi ai ISU Prahova care au ajutat la descarcerarea uneia dintre victime.
Săptămâna trecută a fost printre cea mai „sângeroasă" din ultimul an. Din cauza neatenţiei şi a vitezei excesive, opt persoane şi-au pierdut viaţa pe drumurile prahovene.