Piteşti:“Alb-violeţii” s-au distrat cu bănăţenii

0

FC Argeş a făcut spectacol în meciul de pe teren propriu cu CFR Timişoara, pe care l-a câştigat cu 6-0.

Jucătorii lui Ionuţ Badea au făcut instrucţie pe teren cu bănătenii de şla CFR Timişoar, în partida de campionat disputată sâmbătă, pe stadionul “Nicolae Dobrin”.

Primul gol al partidei a fost înscris de către Năstăsie în minutul 17, după ce a şutat de la 12 m. Voiculeţ a avut o prestaţie foarte bună, reuşind un hat-trick, în minutele 22, 34 şi 45. Celelalte goluri ale piteştenilor au fost marcate de către Adrian Dulcea, în minutul 27, şi Mircea Stan, care a închis tabela în minutul 88.

După această victorie, cu scorul de 6-0, FC Argeş acumulează 15 puncte şi urcă pe locul 5, în timp ce CFR Timişoara rămâne “lanterna roşie”, fără niciun  punct câştigat în actual ediţie de campionat.

FC Argeş: Boşneag – M. Stan, Bălaşa, Lăcustă (30 Cazan), Poenaru - A.Popa, Tameş, Bazzi(73 Cîrstoiu), Năstăsie - Voiculeţ (58 Doman), Ad. Dulcea