Victorii argeşene în partidele amicale

0
Jucătorii CS Mioveni

FC Argeş şi CS Mioveni au disputat ieri două amicale. ”Alb-violeţii” au jucat contra echipei FC Caracal, iar ”galben-verzii” contra celor de la Corvinul Hunedoara. Ambele echipe argeşene au reuşit să învingă.

Aflate în perioada de pregătire, atât FC Argeş cât şi CS Mioveni şi-au reluat seria partidelor amicale.

Meciurile din acestă perioadă sunt unele facile, pentru a se pune accent mai mult pe relaţiile de joc.

FC Argeş – FC Caracal

”Alb-violeţii au jucat contra celor de la FC Caracal, echipă din Liga a III-a.

Partida s-a disputat pe terenul sintetic de lângă ”Stadionul Nicolae Dobrin”.

Elevii lui Iordan Eftimie au început bine partida, Marius Ion reuşind o dublă în chiar primele minute ale partidei.

Imediat, Alin Popa a transformat un penalty, ducând scorul al 3-0.

Acesta a fost şi rezultatul primei reprize.

După pauză, antrenorul Eftimie a aruncat în meci toţii jucători.

Paraschivescu, tânărul intrat în partea secundă a partidei a dus scorul la 4-0, după ce a reluat cu capul în poarta adversă.

Acesta a fost şi scorul final, iar FC Argeş a ajuns la a treia victorie consecutivă în partidele amicale.

CS Mioveni – Corvinul Hunedoara

Echipa  pregătită de Ionuţ Popa a jucat contra celor de la Hunedoara, echipă de Liga a III-a.

Partida s-a disputat la Salonta şi a fost un prilej bun pentru CS Mioveni să ruleze întreg lotul.

Scorul a fost deschis de Lircă în minutul 41, din lovitură de la 11 m.

După doar trei minute, Săndulescu a majorat scorul şi a stabilit rezultatul final, CS Mioveni - Corvinul Hunodoara 2-0.

Victoria cu Corvinul Hunedoara este a patra din acestă iarnă după cele cu Honved Budapesta (1-0), Gloria Arad (7-3) şi Bihorul Beiuş (3-0).