Punctul obţinut la Deva urcă pe FC Argeş pe locul 7

0

Reuşita lui Rover Cârstea din finalul partidei a adus un punct important pentru “alb-violeţi”, după 1-1 la Deva. Ambele goluri ale partied au venit după lovituri de la 11m.

Iordan Eftimie s-a bazat pentru acest meci pe formula, Bolboaşă – Voicu, Cotigă, Avramescu, Briceag – Al. Popa, Cârstoiu, Deliu, Boboacă - Rover Cărstea, Marius Ion.

Partida a fost una cu puţine faze de poartă.

Mureşul Deva a deschis scorul în minutul 67, din lovitura de la 11 m transformată de Borza, iar FC Argeş a egalat tot după un penalty, transformat de Rover Cârstea, în minutul 82 al partidei. După acestă remiză, elevii lui Eftimie au urcat pe locul 7, cu 21 de puncte.

Antrenorul lui FC Argeş este mulţumit cu punctul obţinut. “Am venit aici să nu pierdem. Am scos un punct foarte important. Rezultatul de egalitate este unul echitabil, iar pe noi ne avantajează. Ne aşteaptă o partidă dificilă cu Petrolul, iar acum trebuie să pregătim foarte bine acest meci”, a susţinut Iordan Eftimie.