Piteşti: “ Interiştii” au smuls un punct în Copou

0

FC Internaţional a terminat la egalitate, scor 0-0, partida din deplasare cu Poli Iaşi.

FC Internaţional continuă seria meciurilor fără înfrângere în Liga lui Mitică. Aseară, trupa pregătită de Ionuţ Badea a terminat la egalitate, scor 0-0, confruntarea din deplasare cu colega de suferinţă în clasamentul Ligii I, Poli Iaşi. Jucătorii celor două formaţii s-au zgârcit în a oferi publicului spectator faze de poartă. În prima repriză, portarul argeşenilor, Marius Popa, a fost încercat o singură dată de adversari, respingând de sub transversală lovitura de cap a lui Straton, în timp ce la poarta cealaltă ivorianul Kone  a şutat imprecise din poziţie ideală de gol. Atacantul de culoare al Interului a mai ratat o dată lamentabil cu zece minute înainte de finalul partidei, iar în ultimele secvenţe portarul Marius Popa a apărut salvator în faţa lui Miclea, punând umărul la punctul preţios obţinut de echipa sa în Copou. FC Internaţional a ajuns la jocul cu numărul patru fără înfrângere în Liga I şi se menţine cu şanse reale în cursa pentru salavarea de a retrogradare.