Piteşti:Dacia Mioveni a urcat pe locul doi în Seria a II-a

0
foto arhivă
foto arhivă

Formaţia antrenată de Marian Pană a intrat în lupta pentru promovare după ce a învins astăzi, scu 3-0, pe CSM Rm. Vâlcea.

Dacia Mioveni a învins astăzi fără drept de apel pe CSM Rm.Vâlcea  şi a urcat până pe poziţia a doua a clasamentului Seriei a II-a. Partida s-a disputat pe stadionul “Municipal” din Mioveni, cu începere de la ora 11.00, iar până la pauză tabela de marcaj a rămas neschimbată, scor 0-0. După şapte minute scurse din repriza secundă, argeşenii au deschis scorul prin Nistor, care a şutat în vinclul porţii adverse d ela 25 de metri. În min. 68, Dacia s-a desprins la două goluri, prin reuşita lui Ayza, iar cu cinci minute înainte de final Coşereanu a stabilit rezultatul final, cu un şut de la 8 metri.

Dacia: I. Ilie - Moşteanu, Olteanu, B. Stoica, Vladu - Ayza, Săndulescu (54 Huzuneanu), Nistor , Coşereanu - Cl. Ionescu (46 Enache), Boroiban (69 Nilă)
Antrenor: Marian Pană

CSM Rm. Vîlcea: Perianu - Moraru, Ionaşcu, C. Dinu, Goge (58 Săraru) - S. Popescu, Dandea, Betu (71 Ciucur), Dobre - L. Pîrvu, Curtuiuş (80 Melcea)
Antrenor: Dumitru Teleșpan