Stiri din Pitesti

Piteşti: UPDATE: Adrian Mititelu, audiat în calitate de martor în dosarul lui Solomon

9 martie 2010, 18:07 |  Autor: Denisa Grigore | 

Cuvinte cheie: pitesti, dna, mititelu, universitatea craiova, solomon, penescu, pic,

Adrian Mititelu, ieşind din sediul DNA Piteşti

Adrian Mititelu, ieşind din sediul DNA Piteşti

 

Adrian Mititelu, patronul clubului de fotbal Universitatea Craiova, este audiat, de mai bine de două ore, în calitate de martor, în dosarul în care Antonie solomon este arestat. Alături de Mititelu, în faţa procurorilor se mai află şi secretara lui Solomon şi fostul viceprimar al Craiovei.

Au trecut două ore de când patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, este audiat de procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie, Serviciul Teritorial Piteşti.

Acesta are calitatea de martor în dosaraul privind eliberarea autorizaţiei de construcţie a hipermarketului PIC de la Craiova, patronat de Cornel Penescu.

În urmă cu câteva minute a ieşit din sediul DNA Piteşti avocatul lui Cornel Penescu, Bogdan Păun, care a spus că înăuntru dau socoteală, în faţa procurorilor, secretara lui Antonie Solomon, primarul de la Craiova, arestat în urmă cu o săptămână pentru luare de mită de la Cornel Penescu, fostul viceprimar al Craiovei, Gheorghe Nedelescu şi Adrian Mititelu.

Avocatul Bogdan Păun, apărătorul lui Cornel Penescu, a declarat: “Au fost audiate mai multe părţi, printre care şi domnul Mititelu, care are calitatea de martor. Eu fiind apărătorul lui Cornel Penescu, trebuia să asist la declaraţii. Audierile de astăzi au legătură cu eliberarea autorizaţiei de construcţie a hipermarketului PIC, patronat de clientul meu. „

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole