FC Internaţional a „zbrobit” pe CSM Rm. Vâlcea, în ultimul amical

0
foto arhivă
foto arhivă

Echipa antrenată de Ionuţ Badea a încheiat în forţă campania jocurilor de verificare, învingând, cu 5-0, pe CSM Rm. Vâlcea.

FC Internaţional a disputat ieri, la Curtea de Argeş, ultimul amical înaintea începerii returului de campionat. În prezenţa a câteva sute de spectatori, „interiştii” au făcut instrucţie pe teren cu CSM Rm. Vâlcea, care activează în Liga a II-a. În prima repriză, antrenorul Ionuţ Badea a început surprinzător, trimiţând pe teren echipa a doua. Zăgrean a deschis scorul, în minutul 21, cu o frumoasă lovitură de cap, după o fază lucrată „ca pe bandă”, mingea circulând pe traseul Frăsineanu - Vezan – Răduţ – Abiodun – Matei. În partea a doua, Badea a schimbat toată echipa, şi Interul a marcat încă patru goluri şi a făcut spectacol. Daniel Stan, în minutul 47, Kone, în minutul 75, şi Bogdan Apostu, în minutele 78 şi 80, au înscris în cel mai frumos meci făcut de Inter în această perioadă de pregătiri.

Antrenorul Ionuţ Badea a folosit în prima repriză următoarea echipă: M. Popa – G. Matei, Chiricheş, Pintili, Frăsineanu – Abiodun, Vezan, Menassel, C. Lazăr – Zăgrean, Stoianof.

În repriza a doua au jucat: Arcaba – Băcilă, Viera (80 Fl. Popa), Raţiu, Neagu – Kone, Răduţ, Cl. Voiculeţ, Antohi (80 Ciucur) – D. Stan, Apostu.

CSM Rm. Vâlcea: Rusandru – Stanca, Dinu, Diaconescu, Goge – Vajda, Popescu, Danda, Catană – Dobre, Curtuiuş. În repriza a doua, antrenorul Alin Artimon i-a mai folosit pe Perianu, Vasile, Eremia, Melcea, Stefoi, Claudiu Popa, Edi Popa.