Piteşti: FC Argeş a eliminat pe CS Mioveni din Cupa României

0

Omul meciului a fost Dănuţ Ivănică, atacantul reuşind să marcheze cele două goluri ale alb-violeţilor

FC Argeş Piteşti a reuşit să învingă pe CS Mioveni, cu 2-1, în faza a patra a Cupei României  la Fotbal. Meciul a fost disputat pe stadionul Nicolae Dobrin din Trivale, iar începutul le-a aparţinut oaspeţilor care au şi marcat în minutul 9 prin Coşereanu.

În minutul 22, Ivănică a ratat cea mai mare ocazie a gazdelor, trimiţând balonul pe lângă poarta lui Ilie.

Tabela de marcaj a afişat rezultatul egal de 1-1 în minutul 36, când acelaşi Ivănică a reuşit să înscrie cu un şut de la 16 metri.

Elevii lui Iordan Eftimie au intrat în avantaj trei minute mai târziu, când tot Ivănică a marcat cu capul în poarta celor de la CS Mioveni.

Cu acest scor final, tinerii jucători de la FC Argeş pornesc cu încredere în noul sezon din liga a doua, care va începe sâmbătă cu un meci contra celor de la UTA