Cs Mioveni a spart gheaţa în campionat. Sub comanda noului antrenor, galben verzii au învins pe Gaz Metan Mediaş cu 4-2

0

Gruparea de la Mioveni a făcut o figură frumoasă, aseară, pe teren propriu, după ce a dominat partida cu Gaz Metan Mediaş. Marcatorii Mioveniului au fost Săndulescu, Tănasă (de două ori) şi Olteanu.

Fanii CS Mioveni au avut, aseară, parte de un meci pe care l-au visat de mult timp. Sub comanda noului antrenor Ilie Stan, galben-verzii au reuşit să spargă gheaţa şi să obţină prima victorie din acest campionat, în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 4-2.

Primul gol al partidei a venit în minutul 3, marcatorul fiind Săndulescu, care a deschis scorul printr-o lovitură de cap din şase metri.

În debutul reprizei secunde, Tănasă reuşeşte aceeaşi performanţă, iar în minutul 62 acelaşi jucător înscrie din nou cu un şut la colţul lung. În minutul 80, scorul devine 4-0 pentru CS Mioveni, odată cu golul înscris de Mihai Olteanu.

După acest scor categoric, galben-verzii s-au mai relaxat şi le-au permis rivalilor să înscrie pe final de meci, prin Zaharia şi Roman.

Următorul meci pentru CS Mioveni va fi pe 10 septembrie, cu Pandurii.

În primele patru etape, galben-verzii au înregistrat numai înfrângeri, primind opt goluri şi nereuşind să înscrie.