CS Mioveni învinge şi urcă pe primul loc

0
CS Mioveni - ALRO

''Galben – verzii'' au urcat pe prima poziţie a clasamentului după victoria cu ALRO, scor 2-1 şi înfrângerea Petrolului de la Sibiu, 0-1.

Echipe:
CS Mioveni: Popescu- Năuiu, Miulescu, Olteanu, Baicu- Coşereanu, Săndulescu, Stancu, Vladu- Lircă, Ionescu.
Antrenor: Ionuţ Popa.
ALRO Slatina: Tătaru- Pasăre, Vişa, Kalai, Vodiţă- Popescu, Quist, Precup, Stoica- Ene, Bârsan.
Antrenor: Cornel Papură.
Goluri:
Minutul 43, 1-0. Ionescu câştigă un duel cu adversarul, scapă singur şi şutează în vinclul porţii.
Minutul 78, 1-1. Stoica centrează de pe stânga iar Badea reia cu capul la colţul lung.
Minutul 90+2, 2-1. Miulescu şutează puternic de la 30 de metri, mingea oprindu-se în vinclul porţii.
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); Asistenţi: Cătălin Savu (Galaţi) şi Marius Nicoară (Băile Herculane).