CS Mioveni a câștigat la Honved

0
CS Mioveni este pe locul 2

Meciul s-a disputat sâmbătă pe terenul formației locale și a fost câștigat de CS Mioveni cu 1-0. Honved ocupă locul opt în prima ligă din Ungaria.

Ionuţ Popa a avut ocazia să testeze câțiva jucătorii veniți în acestă pauză competițională la echipă.

Astfel pentru ’’galben-verzi’’ au debutat atât românii Bumbac, Daniel Stan şi Sfârlea, cât şi sârbii Sacho, Branislav şi Milan, ultimii alăturându-se direct lotului Mioveniului la Băile Felix.

Ionuț  Popa a folosit următorul lot de jucători: Popescu (min. 30, Ilie) - Moşteanu, Olteanu, Miulescu, Baicu - Lircă (min. 35, Enache), Săndulescu, Branislav, Coşereanu - Claudiu Ionescu, Ayza.

În repriza secundă pentru C.S. Mioveni au jucat: Ilie (min. 60, Milan) - Năuiu, Bumbac, Bogdan Stoica, Sasho - Enache (min. 70, Gălan), Huzuneanu, Romeo Stancu, Vladu - Daniel Stan, Nilă.

Partida s-a disputat pe un teren sintetic aparţinând bazei sportive a gazdelor, iar golul argeșenilor a fost marcat de Iulian Vladu, în minutul 50.

În următoarele zile Gloria Arad şi C.S. Mioveni vor juca la Oradea pe un teren sintetic, după care elevii lui Ionuţ Popa mai au în program jocuri cu Debrecen, U.T.A., Arieşul Turda şi Luceafărul Oradea.

Datele de disputare nu au fost stabilite încă, cu excepţia amicalului cu Arieşul Turda, din 3 februarie.

CS Mioveni are ca obiectiv clar pentru acest retur de campionat promovarea în prima ligă.