Liceul cu Program Sportiv din Roman, cea mai bună unitate şcolară în 2011. Vezi aici cele mai bune rezultate

0

La "Gala Sportului Nemţean 2011", premiul pentru "Cea mai bună unitatea şcolară" a fost obţinut de Liceul cu Program Sportiv din Roman. Vezi rezultatele obţinute de elevii acestui liceu în 2011.

La Campionatul Mondial Juniori 2, desfăşurat la Lille, Franţa, Roxana Perie a obţinut medalia de bronz.

La finala Campionatului Naţional Individual la Lupte Libere, desfăşurat la Mangalia, locul 5 a fost obţinut de Ancuţa Condurat şi de Laura Airinei.

Dascălu Alexandru şi Petru Calalb s-au clasat pe locul 5 la Finala Campionatului Individual Școlar, desfăşurat la Râmnicu Vâlcea.

În cadrul competiţiei Grand Prix, de la Oneşti, de pe 14 mai 2011, la disc, Carla Francesca Sescu a aruncat 31.23 metri şi s-a clasat pe locul 4, iar Diana Lucia Pal 30.66 metri şi s-a clasat pe locul 5.

La ciocan, Mirela Lazăr a aruncat 49.75 metri, clasându-se pe locul 5, iar Roxana Perie 49.66 metri, ocupând locul 6. La categoria masculin, disc, Mihai Stan a aruncat 39.60 metri şi a obţinut locul 2.

La ciocan, masculin, 1,5 kilograme, Alexandru Cozma a aruncat 56.60 metri şi a obţinut locul I. La ciocan masculin, 4 kilograme, toate cele trei premii au fost luate de Liceul cu Program Sportiv din Roman : premiul I Razvan Onica, cu 42.82 metri, Remus Fecheta cu 42.21 metri, iar premiul III, Daniel Tiba, cu 28.18 metri.

La Campionatul Naţional Şcolar, organizat la Bucureşti, între 28-29 mai, la ciocan Roxana Perie a obţinut locul II, cu 51,68 metri, iar Ionuţ Cozma locul III cu 50,89 metri. Roxana Perie a urcat pe podium şi la disc, pe locul III, cu 32.40 metri.

La Campionatul Naţional Juniori 2, ciocan, Roxana Perie a obţinut premiul I, iar Andreea Pal locul III. La masculin, Ionuţ Cozma a fost în fruntea clasamentului, iar Leonard Vatamanelu pe locul IV.