Astra a apus după Ceahlău. Un meci nebun la Piatra Neamţ, cu gol decisiv marcat în prelungiri

0
Echipa Ceahlăul Piatra Neamş, victorioasă după meciul cu Astra Giurgiu FOTO: replicaonline.ro

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins Astra Giurgiu, revelaţia campionatului, cu scorul de 3-2 (2-0), într-un meci din etapa a X-a a Ligii I, în care golul victoriei gazdelor a fost înscris în minutul 90+4.

Golurile Astrei au fost înscrise de Morais '60, '68. Pentru Ceahlăul au marcat Golubovici '16, '90+4 şi Stana '35.

Meciul s-a desfăşurt ieri, începând cu ora 18.00.

Cel mai bun jucător de la Ceahlăul a fost de departe, fără concurenţă,Golubovici, care a înscris în minutele de prelungiri golul victoriei.

Astra Giurgiu, echipa antrenată de Gigi Mulţescu, a pierdut după şase victorii consecutive.

"A fost un meci imprevizibil, dar băieţii mei pot face minuni", a declarat Costel Enache, antrenor Ceahlăul, pentru gsp.ro