Rezultate bune la judo pentru sportivii Clubului Sportiv Gym Oradea

0

Sportivii din grupa de judo a CS Gym Oradea au făcut o figură bună la Campionatul Național de Judo - Etapa Euroregiunea, pentru U11, U13 și U15. Judoka au obținut la concurs două locuri întâi, trei locuri doi, iar trei dintre ei au obținut locul trei.

Concursul a avut loc în perioada 19-20 martie, la sala de sport din localitatea Borș. Au concurat 250 de sportivi din șase județe.
Cei care au obținut locul întâi sunt Teodor Blahuță și Darius Butușină, ambii la categoria 42 kilograme. Carla Tuduc, Jessica Tanca și Kristian Moldovanyi s-au clasat pe locul doi la categoriile 23 kilograme, 32 kilograme, respective 46 kilograme. Pe ultima treapta a podiumului au urcat Sregiu Costa, la categoria 60 kilograme, Mihai Surducan la 34 kilograme și Bogdan Bot la 66 kilograme.