Oradea: Poloiștii orădeni i-au învins pe dinamoviști cu 8-5 (GALERIE FOTO)

0

CSM Frigo Conti Oradea a reuşit să învingă Dinamo cu scorul de 8-5, în cadrul celei de-a treia etape a Superligii

upă ce a obţinut victorii categorice în primele două etape ale Superligii, CSM Frigo Conti Oradea a susţinut astăzi primul meci dificil din cadrul campionatului.
Dacă în prima repriză dinamoviştii nu au înscris deloc, la pauză scorul fiind de 2-0 pentru gazde, la finalul celei de-a doua reprize orădenii au fost egalaţi.

În repriza a treia poloiştii orădeni au reuşit să se distanţeze vertiginos reuşind să marcheze gol după gol, prin Kalman Kadar şi Kincses Attila. Repriza a treia s-a încheiat cu scorul de 6-4 în favoarea gazdelor.
După primele două minute ale celei de-a patra reprize CSM Oradea conducea deja cu trei goluri, iar apoi dinamoviştii au mai reuşit să înscrie un gol dintr-o greşeală a portarului orădean.

În ultimele secunde ale meciului căpitanul echipei, Cosmin Baidoc, a marcat golul care a decis scorul final, CSM Frigo Conti Oradea – Dinamo 8-5. Mâine de la ora 12.00 cele două echipe se vor întâlni din nou în cadrul celei de-a treia etape a Superligii de polo, la Bazinul Olimpic “Ioan Alexandrescu”.