Oradea: Demonstrații de lupte în Parcarea Independenței
0
Câțiva dintre sportivii legitimați la Clubul Sportiv Crișul au participat ieri seară la demonstrații de full-contact în parcarea Independenței.
Acțiunea face parte din programul festivalului Toamna Orădeană. Profitând de vremea bună de afară și de interesul manifestat de orădeni față de sporturile de contact, câțiva sportivi ai clubului Crișul au pus la punct, vineri, o demonstrație în parcarea Independenței. Vreme de câteva zeci de minute, pe suprafața de luptă instalată în parcare au evoluat pugiliști, karateka, judoka și tineri practicanți de lupte greco-romane.
Alăturat au campat și scrimerii legitimați la același club. Sportivii au fost însoțiți de antrenorii lor care au oferit explicații privind procedeele vizionate și informații despre elevii lor și palmares.

