Campionatul de golf Kings Land Golf Cup a ajuns la cea de-a treia ediţie

0

Sâmbătă a avut loc cea de-a treia ediţie a campionatului de golf Kings Land Golf Cup de la Ineu de Criş, unde a participat şi Preşedintele Clubului de Golf Witbos din Belgia, care a fost desemnat cu această ocazie Preşedinte de Onoare al clubului bihorean.

În ciuda condiţiilor meteo nefavorabile, la turneul de golf Kings Land au participat unsprezece  jucători de golf. Potrivit informaţiilor transmise de către Gabriel Toader, profesor de golf la Blu Golf Club Ineu de Criş, la categoria doamne pe locul întâi s-a clasat Pal Mihaela (hcp-22,4) din  Cluj-Napoca, iar pe locul doi Nana Comsa (hcp-36), tot din Cluj-Napoca. La categoria seniori locul întâi a fost câştigat de către  Szeplaki Attila (hcp-31,6)  Cluj - Napoca, iar locul doi de către Buermans Louis (hcp-23,4). Orădeanul Nelu Filip a câştigat primul loc la categoria domni, locul  doi fiind ocupat de către Lucian Coroiu (hcp -28), iar locul trei de către Bogdan Tarlea (hcp-36), tot din Oradea.

Proba specială de distanţă Longest Drive a fost câştigată de către Nelu Filip -180 m.