Baschetbaliștii orădeni au învins pe Steaua

0

Elevii lui Cristi Achim au bifat, aseară, a treia victorie consecutivă după ce au învins pe Steaua cu 98-69.

Cum de la aceeași oră, 18.00, în piscina olimpică "Ioan Alexandrescu", echipa de polo CSM Frigoconti a întâlnit formația italiană Posillipo Napoli în optimile Cupei LEN, la Arena Antonio Alexe, doar 500 de spectatori au aplaudat performanța baschetbaliștilor orădeni în fața Stelei. Însă gazdele au controlat meciul din primul minut până la final câștigând toate cele patru sferturi, 29-22; 21-14; 27-16; 21-17.

Baschetbaliștii orădeni, la a treia victorie consecutivă

După victoriile înregistrate cu echipa din Pitești și Gladiator Cluj, CSM s-a impus și în fața Stelei. Elevii lui Cristian Achim au practicat o apărare agresivă, care a dat rezultate și în atac. Ca niciodată, orădenii au excelat la aruncările de trei puncte. CSM se află pe locul 14 cu 13 puncte, iar în ajun de Moș Nicolae, pe 5 decembrie, va întâlni, în deplasare, echipa Atlassib Sibiu.