O victorie și o înfrângere, acesta este bilanțul întâlnirilor dintre CSM Frigoconti și Dinamo

0
Începe turneul final al Superligii de Polo

Dacă în partida disputată sâmbătă, orădenii au făcut instrucție cu dinamoviștii, scor 9-5, sâmbătă, poloiștii pregătiți de Cornel Gordan au pierdut returul cu scorul de 4-8.

Bazinul Floreasca din Capitală a găzduit, vineri după-amiază, prima întâlnire dintre Dinamo și CSM Frigoconti, în cadrul ultimei etape a sezonului regulat. Așa cum era de așteptat, orădenii le-au administrat bucureștenilor un usturător 9-5. Deși Dinamo a deschis scorul, primul sfert s-a încheiat cu avantajul orădenilor, 1-2. CSM s-a impus și în cel de-al doilea sfert, 0-3, pentru ca ultimele două acte să stea sub semnul echilibrului, 2-2 respectiv 2-2.

Sâmbătă, cu ghinion

În partida retur ce a avut loc sâmbătă, poloiștii de la CSM porneau cu prima șansă. Din păcate însă, Dinamo-CSM Frigoconti s-a încheiat cu victoria bucureștenilor, 8-4. Pe 11 martie, CSM va întâlni în bazinul „Ioan Alexandrescu" formația din Eger, într-o partidă contând în Euro Interligă.