Baschetbaliștii orădeni s-au impus pe terenul echipei SCM U Craiova cu 78-64

0
CSM va întâlni miercuri campioana Asesoft

Elevii lui Cristi Achim au controlat aproape în totatlitate partida cu oltenii. Gazdele au câștigat doar cel de-al doilea sfert, 18-16, în vreme ce orădenii s-au impus în primul sfert cu 19-11, în cel de-al treilea cu 19-13, iar în ultimul cu 24-22.

CSM Oradea a bifat a patra victorie consecutivă, miercuri seara, după ce s-a impus în partida restanță, pe terenul echipei SCM U Craiova. Orădenii au început în forță, iar la finalul primul sfert aveau un avans de 8 puncte, 19-11. Sfertul al doilea a fost destul de echilibrat, jucătorii gazdă reușind să reducă din handicap și impunându-se cu 18-16. După pauză însă, CSM a demonstrat că e pe val, iar Mandic și compania au câștigat celelalte două sferturi cu 19-13, respectiv 24-22. Orădenii s-au impus la Criova cu 78-64 și pregătesc acum partida cu Asesoft care va avea loc miercuri, 10 martie.