Au spart gheaţa: CSMS Iaşi a învins în deplasarea de la Botoşani

0

Echipa ieşeană a trecut la limită de FC Botoşani după ce în ultimele două etape nu a reuşit să obţină niciun punct.

Sub privirile lui Costel Orac, Ioan Andone şi Rodion Cămătaru, prezenţi la meciul de la Botoşani, ieşenii au început partida destul de bine, având mai multe ocazii în prima parte a jocului.

Ieşenii au reuşit să deschidă scorul însă abia în minutul 50, când Straton a marcat cu un şut plasat din interiorul careului. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 62, din penalty. Elevii lui Ionuţ Popa au trecut din nou la conducerea meciului în minutul 67, când Claudiu Tudor a marcat după mai multe şuturi eşuate ale ieşenilor. Scor final, FC Botoşani-CSMS Iaşi, 1-2 şi după 11 etape ieşenii se situează pe poziţia a şaptea în prima serie a Ligii a II-a.