Victorie pentru CSMS Iaşi în etapa a cincea a Ligii a II-a la fotbal

0

Fotbaliştii conduşi de Ionuţ Popa a reuşit să se impună astăzi cu 2-0 în faţa echipei Calltis Mangalia. Ieşenii, care speră ca anul acesta să se califice în primul eşalon, se află pe poziţia secundă a seriei I din Liga a II-a.

Ieşenii, prezenţi în faţa propriilor suporteri, au început meciul în atac, reuşind să deschidă scorul după 27 de minute de joc. Atunci Onofraş a reuşit să înscrie cu capul din câţiva metri, fructificând o centrare furnizată de Nalaţi.

Cel de-al doilea gol al jucătorilor din Copou a fost marcat înainte de pauză de către Hergheliu, care a băgat mingea în poartă după ce adversarii reuşiseră să respingă două şuturi consecutive ale ieşenilor.