Iaşi: Fotbaliştii de la Poli, executaţi fără milă la Slatina

0

Elevii lui Adrian Falub au pierdut la scor de neprezentare meciul jucat în această după-amiază pe terenul celor de la ALRO Slatina. Cele trei goluri ale gazdelor au fost marcate de Precup (min. 3), Stoica (min. 57) şi Dulcea (min.59). Cu acest eşec, Poli rămâne pe locul 6 în Liga 2, cu 30 de puncte, în timp ce ALRO trece pe 5 cu 31 de puncte.

Trei meciuri. Atâtea au câştigat la rând fotbaliştii ieşeni în tot atâtea etape disputate din returul eşalonului secund al ţării, Seria 2. Evoluţiile bune s-au oprit însă astăzi, când Poli a pierdut categoric pe terenul celor de la ALRO Slatina cu scorul de 3-0.

Golul lui Precup din minutul 3 a turnat plumb în ghetele fotbaliştilor ieşeni, care au primit loviturile de graţie în minutele 57 şi 59, când Huţan s-a recunoscut învins, pe rând, de Stoica şi Dulcea.

Elevii lui Adi Falub trebuie să treacă repede peste acest eşec, deoarece duminică vor primi vizita liderului la zi al Seriei, respectiv FC Bihor.