Practici mafiote la Petroșani. Soția unui polițist agresată pentru ca soțul să înțeleagă "mesajul"

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Polițiștii caută indicii pentru a identifica agresorul
Polițiștii caută indicii pentru a identifica agresorul

Scene de coșmar, azi-dimineață, într-o scară de bloc din municipiul Petroșani. Soția unui polițist de la transporturi feroviare a fost agresată în scara blocului de un individ care i-a transmis un mesaj de intimidare soțului.

Femeia, în vârstă de 27 de ani, se întorcea de la cumpărături când a fost acostată de un individ care a băgat-o cu forța într-o scară de bloc. Aici i-a tăiat părul și i-a produs mai multe răni pe brațe și abdomen. În final a transmis un mesaj soțului femeii care trebuie să înțeleagă că să bagă unde nu-i fierbe oala".
Potrivit lui Bogdan Nițu, purtător de cuvânt în cadrul IPJ Hunedoara există o anchetă în curs în acest sens. "Încercăm să-l identificăm și să-l prindem pe agresor. Ancheta este în curs" a spus Nițu. Medicii susțin că rănile provocate sunt produse cu un obiect ascuțit.



Hunedoara

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite