Hunedoara: FOTBAL Mureşul Deva a câştigat surprinzător la Petroşani

0

În meciul disputat astăzi pe stadionul Jiul din Petroşani, oaspeţii veniţi din reşedinţa de judeţ s-au impus cu scorul de 1 – 0.

Rezultatul partidei dintre echipele de Liga a doua Jiul Petroşani şi Mureşul Deva, scor 0 – 1, este neaşteptat. "Minerii" au jucat astăzi cu gândul la promovare, în timp ce fotbaliştii de la Mureşul au venit la Petroşani după o serie de cinci înfrângeri consecutive. Surprinzător, devenii au deschis scorul în minutul 22, prin Bajko, apoi, timp de 70 de minute au reuşit să conserve rezultatul. Cel mai bun om de pe teren a fost portarul echipei Mureşul Deva, Rahoveanu.

Egal pentru "lupi"
La finalul altui meci disputat astăzi în campionatul Ligii a doua de fotbal, Minerul Lupeni a terminat la egalitate meciul jucat în deplasare, împotriva echipei Fortuna Covaci.
După 11 etape, Jiul Petroşani se află pe locul şapte, Mureşul Deva a urcat pe locul zece, iar Minerul Lupeni este clasată pe locul 15 în campionatul de fotbal.