Director sportiv „U” Cluj: „Este inadmisibil ca un câine să stea pe teren şapte minute şi nimeni să nu intervină”

0
Felix Grigore (foto: Bogdan Vladu)

Felix Grigore, directorul sportiv al echipei de fotbal Universitatea Cluj a criticat modul în care oficialii Astrei II Giurgiu au organizat partida din Cupa României. Acesta a fost deranjat de faptul că un maidanez a întrerupt partida.

Extrem de supărat după ce echipa de Liga I a fost eliminată de o formaţie din eşalonul secund, acesta i-a acuzat de lipsă de profesionalism pe giurgiuveni.

„Condiţiile de organizare de la Giurgiu au lăsat de dorit. Este inadmisibil ca un câine să stea pe teren şapte minute, pe ceas, şi nimeni să nu intervină. Poate a fost un câine turbat, cine ştie?” a spus Felix Grigore.

Astra II Giurgiu s-a calificat miercuri, 21 septembrie, în „optimile” Cupei României după ce a eliminat cu scorul de 1-0 (după prelungiri) formaţia de Liga I Universitatea Cluj. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Constantin Budescu în minutul 108.