O jandarmeriţă gălăţeancă a câştigat titlul de vicecampioană balcanică la taekwando

0
Plt. Iuliana URBAN

În perioada 3 - 5 decembrie 2010, în Sala Polivalentă din Bucureşti, s-a desfăşurat concursul balcanic de taekwondo - WTF, concurs la care au participat concurente din 8 ţări printre care şi plt. Iuliana URBAN din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Galaţi. În data de 3 decembrie a avut loc cântarul ca în zilele de 4 şi 5 concursul propriu-zis.

Plt. Iuliana URBAN a concurat împotriva unor sportive din Serbia, Grecia, Turcia şi Macedonia, trecând de acestea până în finală când a fost învinsă de o sportivă din Serbia.

În anul 2010 Iuliana a câştigat două concursuri la care a participat şi anume Campionatul Naţional de taekwondo - Bucureşti - februarie - Locul I şi Cupa României la taekwondo - octombrie - Locul I - Braşov.

Aceste trei premii obţinute vin după perioada de creştere a copilului.

Premii câştigate înainte de a naşte: Locul I - Internaţionale Grecia taekwondo, locul 1 la taekwondo şi judo individual şi pe echipe.

Pe 6 decembrie, de ziua ei(28 de ani) i-a făcut cadou acest premiu copilului ei, George Alexandru de 2 anişori şi 2 luni.