Hochei: Dunărea Galaţi a fost învinsă la Braşov

0

În etapa a doua a Superligii Naţionale de hochei, ASC Corona Fenestela 68 Braşov a învins, aseară, la Patinoarul Olimpic, pe Dunărea Galaţi, scor 6-2, pe reprize 1-1, 1-0, 4-1.

Braşovenii au deschis scorul repede, în minutul 6:52, prin Chris Falloon, însă gălăţenii au restabilit egalitatea rapid, în minutul 13:42. Levente Lorincz şi-a readus echipa în avantaj în debutul părţii secunde (2-1 min. 24:47).

Transferat de doar trei zile la formaţia braşoveană, Andrej Rajcak şi-a demonstrat valoarea şi a făcut diferenţa, marcând două goluri. În minutul 50, Tibor Baszilidesz şi Chris Falloon au stabilit scorul final.

În celălalt meci disputat marţi în Superliga Naţională, HSC Csikszereda a dispus, acasă, de Steaua Rangers, cu 6-2