Hochei: Fenestela Braşov a învins categoric pe Dunărea Galaţi

0

Într-un meci din Superliga Naţională de hochei, ASC Corona Fenestela 68 Braşov a învins, în această seară, la Patinoarul Olimpic, pe Dunărea Galaţi, scor 6-3.

Braşovenii au început mai slab meciul din această seară, iar oaspeţii au impus ritmul jocului, conducând cu 2-1 după prima repriză. Însă, formaţia de sub Tâmpa şi-a revenit după prima parte şi a câştigat actul secund cu 3-1.

Ultima repriză a confruntării a aparţinut tot gazdelor (2-0), care au câştigat fără mari emoţii un meci pe care l-au controlat aproape în totalitate. Pentru Corona Braşov au marcat: Szocs Szabolcs (2), Chris Falloon, Vitalij Kiricenko, Levente Lorincz şi Zoltan Kertesz.

În următoarea etapă a Superligii, Corona Fenestela Braşov va întâlni, vineri seara, de la ora 19.00, la Braşov, pe Sport Club Miercurea Ciuc.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!