Oţelul mai face un pas către titlu/ Gălăţenii au câştigat cu 1 – 0 în faţa Rapidului

0

Oţelul obţine o victorie importantă contra Rapidului şi se distanţează în clasament, acumulînd 45 de puncte. Rapidul rămâne pe locul patru în urma acestei înfrângeri.

După ce au beneficiat de trei puncte la masa verde împotriva celor de la Pandurii, Oţelul câştigă cu 1 – 0 în faţa Rapidului pe propriul stadion.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 69 am meciului de către Pena. Acesta l-a învins pe Coman cu o lovitură de cap din interiorul careului. Cea mai mare a Rapidului a fost “transversala” lui Herea. Giuleştenii şi-au mai trecut o ocazie în cont, la şutul lui Pancu în minutul 74.

În momentul de faţă Oţelul a acumulat 45 de puncte şi a mai făcut un pas important către câştigarea campionatului.

Următoarele meciuri ale Otelului vor fi cu FCM Târgu-Mureş (deplasare), Universitatea Cluj (acasă) şi FC Braşov (deplasare).