Oţelul Galaţi remizează cu Dinamo şi revine pe primul loc al campionatului

0

Gălăţenii au reuşit să-şi păstreze astăzi invincibilitatea de pe teren propriu, dar nici nu au reuşit să învingă echipa lui Ioan Andone. Rezultatul final al meciului: 3-3.

Gălăţenii au remizat astăzi cu Dinamo, scor 3-3, după un meci extrem de dinamic şi plin de execuţii tehnice bune.

În minutul 30, Antal păcăleşte apărarea oaspeţilor, preia pe piept şi trage puternic, învingându-l pe Bălgrădean.

Bucuria gazdelor n-a durat decât şase minute. Cătălin Munteanu a înscris în minutul 36 un gol cu capul din centrul careului după o centrare venită de la Alexe.

În minutul 52 Giurgiu înscrie cu un şut frumos din interiorul careului. Două minute mai târziu, Antal profită de o greşeala uriaşă a lui Moţi, mingea ajunge la Marius Pena care trimite elegant cu stângul pe lângă Bălgrădean.

Când nimeni nu se mai aştepta la o reacţie din partea "câinilor", echipa lui Andone a dat lovitura pe final.

Mai întâi Tucudean trimite un lob de excepţie din marginea careului, peste Grahovac şi cade prin spatele acestuia, pentru ca lovitura de graţie să vină în minutul 90 de la Dragoş Grigore, care a împins mingea în poartă, după o centrare din corner.

Oţelul preia din nou "şefia" clasamentului la un singur puncte distanţă de FC Timişoara, care are mâine un meci extrem de greu în Giuleşti.