Oţelul Galaţi, la primul rezultat bun în turneul din Cipru: 1-1 cu Viktoria Plzen, echipă de Liga Campionilor

0

E clar, jocul oţelarilor începe să meargă. Echipa lui Dorinel Munteanu a făcut 1-1 cu cehii care au terminat pe locul trei într-o grupă de Liga Campionilor cu Barcelona, Milan şi BATE Borisov.

Echipa Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, marţi, la Larnaca, scor 1-1 (0-0), cu formaţia cehă Viktoria Plzen, în cel de-al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Cipru, informează site-ul oficial al campioanei României. Cehii au deschis scorul prin Reznik, în minutul 51, gălăţenii reuşind egalarea prin Giurgiu, în minutul 64, din penalti.

Antrenorul gălăţenilor, Dorinel Munteanu, a folosit următoarea formulă de echipă: Brăneţ - Cojoc, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu - Viglianti (S. Ilie '63), Filip, Giurgiu (Benga '77) - Iorga (Frunză '63), Punosevac (Haskici '72), Stromajer (Antal '56).

Următorul meci amical gălăţenilor va avea loc, vineri, în compania echipei poloneze Slasw Wroclaw.